מנהיג העולם נגד האסלאם

מנהיג העולם נגד האסלאם

הקריקטורה השבועית של עידית

טראמפ בנאומו הראשון לאחר מינויו לנשיא ترامب في أوّل خطاب بعد تنصيبه رئيسا. מתוך "אלקדס אלערבי") القدس العربي")

אז מה חושבים הפלסטינים על נאומו של הנשיא החדש של ארה"ב בטקס ההשבעה?

הפלסטינים מודאגים מנטייתו של הנשיא החדש של ארה"ב לטובת ישראל. בראיון לעיתון "אלקדס" הפלסטיני אומר ד"ר נשאת אלאקטש, מרצה לתקשורת באוניברסיטת ביר זית, שעצם התעלמותו של דונלד טראמפ בנאום ההשבעה שלו מהבעיה הפלסטינית ושאיפתו לחיסול הטרור האסלאמי מוכיחה את יחסו הגזעני ואת עמדתו השלילית כלפי האסלאם. 

באשר להבטחה להעביר את השגרירות האמריקאית  לירושלים, טוען אלאקטש כי טראמפ לא הזכיר זאת בנאומו הנשיאותי כי הוא הבין שמעשה זה יגרום להתלקחות של האזור וישים קץ לפתרון שתי המדינות. 

העובדה שטראמפ הזמין את ראשי ההתנחלויות לטקס ההשבעה שלו והתעלם כליל מההנהגה הפלסטינית עוררה את זעמם של הפלסטינים. מבחינתם דבר זה מוכיח מעל לכל ספק את עמידתו הברורה של הנשיא לצד ישראל, שנמצאת, לדעתו, במחנה של "הטובים" בעוד שהפלסטינים נמצאים במחנה השני, של "הרעים". 

הפרשן המדיני אבראהים אלמדהון חותם את הראיון לעיתון בכך שעל הפלסטינים לגבש אסטרטגיה חדשה לנוכח המציאות שטופחת על פניהם ולנוכח היחלשות הרשות הפלסטינית בגדה, מה שעלול להביא לפריצת אינתיפאדה חדשה.

הקריקטוריסטית אומייה ג'וחא העזתית מותחת ביקורת על נאומו של הנשיא דונלד טראמפ. היא ציירה אותו יורה מפיו טילים המאיימים להרוג את יונת השלום הנושאת עלה של זית ומסמלת את האסלאם…

אם כך, נראה שהפלסטינים אינם מאוהדיו של הנשיא החדש של ארה"ב בלשון המעטה…

 

הרשמה לניוזלטר מבלוג הקריקטורות

תודה על הרשמתך

שתפו...

גלילה לראש העמוד

עוד לא שמעתם?

פודקאסט "בנת חלאל"- ילדה טובה

על נשים ואנשים במזרח התיכון

של עידית בר ואביעד אהרוני

פודקאסט שזכה להמלצה חמה

במוסף 7 לילות של ידיעות אחרונות

נשמח שתצטרפו לפודקאסט

ותדרגו אותו כדי להרחיב את מעגל השומעים והמאזינים שלנו

דילוג לתוכן