מכתרים את קַטַר

מכתרים את קַטַר

הקריקטורה השבועית של עידית

המשטר הקַטַרִי (النظام القطري)

מתוך עיתון "אלאִתִחַאד" (האמירויות הערביות. אבּוּ דַאבִּי)

איזו דרמה! קטר, נסיכות קטנה בחצי האי ערב, מסתבכת עם העולם הערבי. מספר מדינות ערביות הודיעו על ניתוק היחסים עמה, וכל זאת למה? אצבע מאשימה מופנית כלפי קטר המממנת את הטרור. תחנת הטלוויזיה הקטרית "אלגַ'זִירַה", סיקרה באופן אוהד את עליית האחים המוסלמים בראשותו של מוחמד מורסי לשלטון במצרים. ערב הסעודית מאשימה את קטר בהפצת חדשות כוזבות (פֵייק נְיוּז fake news) ובתמיכה באיראן ובאינטרסים שלה באיזור. תחנות הטלוויזיה הערביות עוסקות באינטנסיביות במשבר הנוכחי. השאלה העולה שם היא האם מדובר ב"חרם" (مقاطعة, מֻקַאטַעַה) או ב"מצור"/"כתר" (حصار, חִצַאר)? קטר רואה בכך מצור וזאת בעקבות הכרזת סעודיה על סגירת מעברי הגבול המשמשים להעברת סחורות, תרופות ומוצרי מזון אל השוק הקטרי. עם זאת מדינות כמו איראן ותורכיה מיהרו למלא את החלל ולהעביר סחורות לקטר. אפילו מרוקו הצטרפה לסיוע ההומניטרי. ערב הסעודית, לעומת זאת, מצהירה כי מדובר בחרם בלבד שנועד לגרום לקטר לחזור בה מתמיכתה באסלאם הרדיקלי ולשוב לחיק האסלאם הסוני המתון.
בקריקטורה שפורסמה בעיתון "אלאִתִחַאד" היוצא לאור באמירויות (המחרימות את קטר) נראה הערבי בדמות המשטר הקטרי מפזר "ים" של דולרים לטרוריסט מדאע"ש.
מדוע נראה הערבי בתמונה בגבו מאחורי חומה? האם לדעתכם ה"חרם" או ה"מצור" אכן יגרמו לקטר לשנות את האידאולוגיה שלה? ומה צופן בחובו העתיד? האם המשבר ייפתר וקטר אכן תארח את טורניר גביע העולם בכדורגל – המונדיאל ב- 2022? ימים יגידו…

 

הרשמה לניוזלטר מבלוג הקריקטורות

תודה על הרשמתך

שתפו...

גלילה לראש העמוד

מלחמת התודעה וההשפעה

מוזמנים

להרצאה אקטואלית

על הלוחמה הפסיכולוגית

ועל "מלחמת ההסברה או ההשפעה" של מדינת ישראל

מתי?

יום שני 22.7.24

בשעה 20:00

 נרשמים ונכנסים לקישור

מחכים לראותכם

עידית ואביעד

מנהלי פודקאסט בנת חלאל על נשים ואנשים במזה"ת

 

דילוג לתוכן