דאע"ש – תום עידן הדינוזאורים?

דאע"ש – תום עידן הדינוזאורים?

הקריקטורה השבועית של עידית

"מה שאחרי דאע"ש" (ما بعد داعش , מַא בַּעְד דַאעֶש)

מתוך "אלעַרַבִּי אלגַ'דִיד" (العربي الجديد). לונדון.

 

ראש ממשלת עיראק, חַיְדַר אלעבּאדי, הכריז השבוע על שחרור העיר מוסול (בערבית الموصل אלמוצל), מעוז ארגון דאע"ש בעיראק. הוא הודיע  כי בא הקץ למדינה האסלאמית ה"דימיונית" שדאע"ש הקים לפני 3 שנים. רוה"מ העיראקי גם הרעיף שבחים על פסק ההלכה של עלי א-סיסתאני, הסמכות הדתית העליונה של השיעים בעולם, שהכריז על מלחמת קודש, "ג'יהאד", נגד ארגון דאע"ש. אפילו הזמר העיראקי המפורסם, יליד מוסול, כַּאטֶ'ם א-סַאהֶר, ברך בעמוד הפייסבוק שלו את "הצבא העיראקי האמיץ" על שחרור העיר מאחיזת ארגון הטרור.
אך, היו גם שפקפקו בהישג הגדול. יו"ר הפרלמנט העיראקי, סלים אלג'בּורי, הבהיר שהסוף של ארגון דאע"ש לא יביא סוף לטרור. הוא מצטרף בכך לשורה של חוקרים המצביעים על כך שלמרות המפלה שדאע"ש נחל בעיראק, האידאולוגיה שלו עדיין מכה שורשים, ומי יודע היכן הוא יכה שנית?
בקריקטורה נראה העיראקי הפצוע צוהל ושמח לאחר שהרג את הדינוזאור הירוק המסמל את דאע"ש. אך, הוא אינו רואה שלצידו קם ועולה דינוזאור גדול וחזק ממנו שעליו כתוב "מה שאחרי דאע"ש"…
ומה באמת יהיה אחרי המכה שניחתה על דאע"ש בעיראק? האם יבוא פתרון לכל הבעיות באיזור המזה"ת? ולמה בחר הקריקטוריסט דווקא בדינוזאור, לדעתכם?

הרשמה לניוזלטר מבלוג הקריקטורות

תודה על הרשמתך

שתפו...

גלילה לראש העמוד

מלחמת התודעה וההשפעה

מוזמנים

להרצאה אקטואלית

על הלוחמה הפסיכולוגית

ועל "מלחמת ההסברה או ההשפעה" של מדינת ישראל

מתי?

יום שני 22.7.24

בשעה 20:00

 נרשמים ונכנסים לקישור

מחכים לראותכם

עידית ואביעד

מנהלי פודקאסט בנת חלאל על נשים ואנשים במזה"ת

 

דילוג לתוכן