ציוץ? "צא בחוץ…"

ציוץ? "צא בחוץ…"

הקריקטורה השבועית של עידית

במסגד אלאקצא / במדינות ערב (في المسجد الأقصى / في بلاد العرب)

מתוך עיתון "פלסטין און ליין" (فلسطين أون لاين)

 

רקע לקריקטורה:
העיתונים הערבים באינטרנט התמלאו השבוע בקריקטורות זועמות על הצבת גלאי מתכות (מגנומטרים) בכניסה לרחבת מסגד אלאקצא. המתפללים המוסלמים מחו על צעדי הביטחון החדשים בעקבות הפיגוע שאירע במתחם הר הבית ביום ששי האחרון, וראו בהם פגיעה בחופש הפולחן. המופתי של ירושלים, מוחמד חוסיין, אף קרא לתושבי ירושלים המוסלמים לסגור את המסגדים ביום ששי הקרוב ולבוא להתפלל בשערי "אלאקצא".

על הקריקטורה:
בחלק הימני של הקריקטורה מופיעה הכותרת "במסגד אלאקצא" (في المسجد الأقصى). הערבי, שנושא בחיקו את שטיח התפילה והמַסְבַּחַה (מחרוזת התפילה) נעצר במגנומטר בכניסה לאלאקצא על ידי חייל ישראלי חמוש.
בחלק השמאלי מופיעה הכותרת "במדינות ערב" (في بلاد العرب). שם נראית הציפור הכחולה המסמלת את הרשת החברתית "טוויטר". הציפור נעצרת במגנומטר על ידי ערבי חמוש, שאינו מאפשר לה להיכנס למדינה. הביקורת כאן מופנית למלחמת החורמה שמנהלים שליטי מדינות ערב נגד "טוויטר" ושאר הרשתות החברתיות, מחשש לפגיעה ביציבות שלטונם.

המאייר:
הקריקטורה צוירה ע"י ד"ר עלאא' א-לקטה, רופא פלסטיני (במקור מעזה) ופורסמה בעיתון המקוון "פלסטין און ליין".

שאלות למחשבה:
מה דעתכם על ההשוואה בין ההגבלות על הרשתות החברתיות לבין הצבת המגנומטרים? ומי "יתקפל" ראשון?  הפלסטינים או ישראל? ומה באשר לחופש הפולחן? וחופש הביטוי?

הרשמה לניוזלטר מבלוג הקריקטורות

תודה על הרשמתך

שתפו...

גלילה לראש העמוד

עוד לא שמעתם?

פודקאסט "בנת חלאל"- ילדה טובה

על נשים ואנשים במזרח התיכון

של עידית בר ואביעד אהרוני

פודקאסט שזכה להמלצה חמה

במוסף 7 לילות של ידיעות אחרונות

נשמח שתצטרפו לפודקאסט

ותדרגו אותו כדי להרחיב את מעגל השומעים והמאזינים שלנו

דילוג לתוכן