מעבר רפיח סגור על מנעול ובריח…

מעבר רפיח סגור על מנעול ובריח…

הקריקטורה השבועית של עידית

 

ושוב בקריקטורה השבועית מככב נשיא מצרים א-סיסי בתפקיד "האיש הרע" הנועל את מעבר הגבול בין רצועת עזה לבין מצרים, הוא "מעבר רפיח".

קצת על "מעבר רפיח": מעבר גבול יבשתי שהוקם ב-1982 לאחר נסיגת ישראל מחצי האי סיני במסגרת הסכם השלום עם מצרים. היה בשליטה ישראלית, לאחר מכן של הרשות הפלסטינית וכיום בשליטת חמאס. המעבר ננעל על ידי מצרים מאז ההפיכה הצבאית ביולי 2013. הוא נפתח מעת לעת כמענה לצרכים הומינטריים של האוכלוסיה בעזה המונה כשני מיליון.

בימים אלה, לקראת חג הקורבן ("עיד אלאַדְחַא" عيد الأضحى) הממשמש ובא (ערב החג יחול ביום ראשון הקרוב!), החליטו הרשויות במצרים לפתוח את מעבר רפיח לשני הכיוונים למשך יומיים למען חולים, סטודנטים ושאר בעלי אישורי שהייה. במחווה יוצאת דופן לרגל החג האריך הנשיא א-סיסי את פתיחת המעבר בשלושה ימים נוספים.

הקריקטוריסטית אומיה ג'וחא (הפלסטינית ממוצא עזתי) כנראה לא התרשמה מהמחווה של הנשיא המצרי. היא מיהרה להשמיצו ולהציגו כמי שנועל את המעבר, סותם את עורק החיים המרכזי של ערביי עזה ובכך חורץ את גורלם. בתמונה יש משחק מילים של המילה "מעבר" (معبر) שהפך ל"מקבר" (مقبر), כלומר קבר או בית קברות. הקריקטורה פורסמה בעיתון "אלקֻדְס אלעַרַבִּי" (القدس العربي) היוצא לאור בלונדון.

הרשמה לניוזלטר מבלוג הקריקטורות

תודה על הרשמתך

שתפו...

גלילה לראש העמוד

סקרנים? רוצים להרחיב אופקים?

ידע זה כוח!

קורס דיגיטלי על התרבות הערבית

על הקודים התרבותיים

ועל כללי המשחק במזרח התיכון

רוכשים במחיר מצחיק

את הקורס "עבודה ערבית"

ובו 8 פרקים ו- 19 שיעורים קצרים מצולמים

שאפשר לצפות בהם

 בזמן ובקצב הנוחים לכם!

 

דילוג לתוכן